Rullipukk

Nagu iga trükimasin, nii algab ka fleksotrüki masin seadmest mille abil söödetakse materjal trükimainasse. kuna enamustes fleksotrükimasinates kasutatakse rullist rulli trükkimist, siis esimeseks seadmeks masinas on rullipukk. Selle kuju  ja omadused sõltuvad  rullide mõõtmetest ja materjali eripärast, mida kasutatakse.

Rullipuki esmane ülesanne on materjali rull tõsta maast ohutusse kõrgusesse ja hoida materjal piisavalt pingul, et tagada trüki kvaliteet. kõigil rullipukkidel on materjali pinge kontrolliks olemas regulerimise seade. Kui materjal on masinas liiga lõdvalt, siis ei pruugi värvid omavahel paigas püsida . Kui materjal tõmmata liiga pingule võib see põhjustada venimist, volte materjalis või siis materjalilindi katkemist masinas.

Rullipukiteine ülesanne on sööta materjal otsemasinasse. Üldjuhul peab materjal jooksma selliselt, et materjali keskjoon ja trükisektsioonide keskpaik oleks samad. See tagab trükiplaadi ühtlase surve jaotuse kogu trüki laiuses ja  väldib samuti materjali "ujumist "masinas. Materjali asetsemist saab kontrollida kas optiliste kontrollerite abil või siis suruõhu kontrolleritega.
Rullipukkidele on lisaseadmena paigaldatud  koroonaseade  masinates, kus trükitakse kilematerjalile. See seade võimaldab töödelda trükitava materjali pinda kõrgepinge voolulahendusega tekitades materjali pinnale laengu. See parendab märgatavalt värvi kinnitumist materjali pinnale.