Menüü
 
 
 
Enesekontrolli testid
 
Lihvpingid  
 

Lihvpinke kasutatakse tootele vajaliku pinnakareduse andmiseks lihvimise teel. Enamlevinud lihvpingid on ümarlihvpingid välispindade lihvimiseks, profiillihvpingid keermete, hammasrataste ja hammasvõllide lihvimiseks ja tasalihvpingid tasapindadele.

Ümarlihvpingid - silindriliste ja koonuseliste detailide lihvimiseks nii sisemiseks kui ka välimiseks töötlemiseks. Lihvitav detail kinnitatakse esi- ja tagapuki mittepöörlevate tsentrite vahele. Esipuki ajam paneb kaasvedaja kaudu pöörlema detaili. Pikad detailid koos töölauaga pikisihis edasi-tagasi. Pöörlev kitsas lihvketas pannakse liikuma radiaalettenihkega perioodiliselt. Lühikesed detailid lihvitakse nende laiusele vastava lihvkettaga, millele antakse pidev radiaalettenihe.

Ümarlihvpink 1. Esipukk; 2. Esipukki ajam; 3. Lihvketas; 4. Tagapukk.
Allikas:http://www.ajax-mach.co.uk

 

Ümarlihvimine poolautomaatpinkidel

Poolautomaatpinke rakendatakse suure täpsuse ja väikese pinnakareduse tagamiseks.

Poolautomaatse töötlemise tsükkel:

  • lihvketta kiire lähenemine toorikule,
  • detailiga kokkupuude,
  • kooriv ettenihe,
  • puhas ettenihe,
  • töötlemine ettenihketa või lihvperioodilised mikroettenihked (0,1-0,5μm),
  • lihvketta kiire eemaldumine.

Puhas- või mikroettenihe lülitakse sisse ja välja täpsusega 0,5-2μm automaatkontrollmõõteriista signaali järgi. Ka lihvketta korrigeerimine ja lihvimisläbimõõdu muutuste kompenseerimine toimuvad automaatselt.

Lihvimise automatiseerimiseks on lihvimisautomaatidel detailide laadimise seade, mis lihtsustab nende lülitamist automaatliinidesse.

Arvprogrammjuhtimisega pinkidel sisestatakse tööprogramm enamasti juhtpuldilt ning töörežiim valitakse vastavalt töötlemistäpsusest ja pinnakvaliteedist.