Jaotus külgede trükkimise järgi
Kõik ofsetmasinad külgede trükkimise järgi jagada kahte suurde gruppi:
1. Ühekülgsed masinad, mis on ette nähtud trükiks poogna ühele küljele.
2. Kahekülgsed trükimasinad, mis on ette nähtud trükiks poogna kahele küljele.
Käesoleval ajal valmistatakse valdavalt poognaofsetmasinaid trükiks poogna ühele küljele. See on seotud asjaoluga, et trükimasinad trükiks poogna kahele küljele on keerukamad. Samuti on korraga kahele küljele trükkimisel heade paberite puhul probleeme määristega.
Kahekülgseid ofsetmasinaid lastakse välja kolme erineva konstruktsiooniga.Kõige lihtsamad neist on neljasilindrilised trükimasinad. Neid masinaid nimetatakse protektoriteks.
Teiseks võimaluseks on poogna pööramine peale nelja esimest värvi ja teise külje trükkimine järgnevates sektsioonides. Kuid probleemiks ka siin on määrised. Kuivatussektsiooni masina keskel pole võimalik kasutada.
Praegu on kasutusel trükimasinad, mis trükivad korraga poogna kahelt küljelt olles sealjuures kahekorruselised. Trükisektsioonid ise on kolmesilindrilised. Teiste sõnadega pole nende masinate valmistamisel kasutatud nelja silindri süsteemi. See on vajalik trükise kvaliteedi huvides. Nelja silindri süsteemi kasutamisel langeks trükise kvaliteet. Niisugune masinate ehitussüsteem aga võimaldab kokku hoida väärtuslikkku põrandapinda. Käesoleval ajal laseb selliseid masinaid välja kaks Jaapani firmat. Masinates kasutatavad paberiformaadid on suured, kuna masinate ehitus on keerukas.
On olemas ka trükimasinad, mis trükivad poogna kahele küljele ilma poognat ümber keeramata. Nendes on teise külje trükisektsioonid nagu ümber keeratud. Masina sellist ehitust võib seletada vaid vajadusega jätta ära poognate ümberpööramise seade.
Suurtootmises võib tekkida vajadus teostada trükkimisel poogna pööramine kord ühe, kord teise sektsiooni järgi. Selle tõttu valmistatakse masinaid mitme poognapööramise võimalusega. Allpool on toodud ühe sellise masina erinevad trükivõimalused. Samuti on toodud kasutatavad värvid.