Külmfoolium

Kuna enamikel juhtudel kasutatakse kuuma fooliotrükki, siis teise meetodi eristamiseks kasutatakse mõistet külm fooliotrükk. See fooliotrüki viis tekkis selle tõttu, et püüti vähendada kulutusi fooliotrükiks. Seda trükiviisi kasutatakse kitsaste rullmasinate puhul. Foolio kinnitatakse trükitavale materjalile spetsiaalse liimi abil. Kasutatakse kahte liimi, mida nimetatakse kuivaks ja märjaks liimiks. Enam kasutatavaks on teine liimimisviis, kuna esimese puhul on liimimisel terve rida erinõudeid (ei saa kasutada veeslahustuvaid värve).

Trükkimine toimub kasutades fotopolümeerset trükivormi (fleksograafias, kõrgtrükis) või ofsetsilindrit. Materjali pinnale, kasutades UV liimi, kantakse kujutis. Peale selle surutakse foolio trükitava materjali vastu ja UV liim kinnitub, kasutades UV lambi kiirgust, läbi foolio. Trükisektsiooni lõpus foolio eraldatakse trükitavast materjalist.

Võrreldes kuuma fooliotrükiga omab see meetod järgmist eelist. Trükkimiseks ei vajata spetsiaalseid seadmeid. Trükiseadmes on selleks spetsiaalne sektsioon, milles on reguleeritava võimsusega UV kiiritusseade. Samuti kasutatakse selleks ümberehitatud lakkimise- või kiletamis-sektsiooni. Samuti ei teki vajadust spetsiaalsete stampide (klišeede) valmistamiseks. Selliste seadmete tootlikus on suur ja trükiviis on kasulik väikeste tiraažide puhul. Samuti on see trükiviis asendamatu juhul, kui trükitav materjal on tundlik kõrgema temperatuuri suhtes.

Selle trükiviisi puhul omab aga väga suurt tähtsust trükitava materjali siledus. Selle tõttu soovitatakse seda trükiviisi kasutada kilede trükkimisel nagu polüpropileen, polüetileen ja teised analoogsed materjalid. Samuti sobib trükkimiseks ka tugeva kihiga kriitpaber.


Külma fooliotrükki kasutades on sellel viisil terve rida nõudeid. Nii peab foolio survetealad asetsema vahetult peale liimi pealekandmist, et pealekantav liim ei kuivaks enne kleepumist. Samuti ei tohi liimikiht enne kleepumist kokku puutuda teladega.