Probleemid
Nagu juba alguses sai mainitud, on esmaseks muutujaks fooliumtrükis temperatuur, milleni on klišee kuumutatud. Üldjuhul annab fooliumi tootjafirma ette piirid, millises peaks antud foolium antud materjalile kinnituma. Konkreetse temperatuurivahemiku saab aga loomulikult kätte ise seda konkreetsel masinal katsetades. Kui näiteks klišee on liiga kuum, siis kipuvad trüki servad jääma karvaseks ja käega mööda trükist tõmmates jääb käele fooliumipuru. Sellisel juhul tuleb temperatuuri alandada.
Teine sama probleemi põhjus võib olla kontaktaeg. Liiga kaua soojendab klišee fooliumit ja materjali ning trükivorm sulatab ka kontaktpinna lähistelt üles fooliumit kilel hoidva vahakihi ja kontakti lõppedes pudiseb kile küljest maha ka ülearust fooliumit.
Kui peale kontakti materjaliga aga foolium ei kinnitu trükitavale materjalile või kinnitub vaid osaliselt, siis tuleb temperatuuri tõsta, et sulatada fooliumit kilel hoidev vahakiht ja kuumutada vajaliku temperatuurini liimikiht.
Tegelikult kui temperatuuri tõstes siiski foolium ei kinnitu, siis ei pruugi viga olla temperatuuris, vaid materjalides endas. Kontrolli, kas antud foolium on ette nähtud konkreetsele materjalile trükkimiseks! Alati antakse fooliumi valmistava tehase poolt nimekiri materjalidest, millele antud foolium peab antud tingimustel kinnituma.
Samuti tuleb kontrollida, et konkreetne trükis oleks tehtud selliste värvidega, mis ei sisalda silikoni või teflonit. Sellisel puhul ei jää sinna ükski foolium. Juba valmis töö puhul tuleb olukorra päästmiseks katsuda lakkida toode üle foili lakiga.
KÜLMFOOLIUMI puhul väga palju selliseid muresid ei ole. Siiski on üks kitsaskoht, millega külmfoolium veel toime ei tule. Peenikeste kirjade puhul ei ole tekst selge. Selle põhjuseks on fleksograafia piirid. Pehme trükivormiga kantud kujutiste servad jäävad siiski alati ebatasaseks, selles suhtes on kuumtrükk asendamatu.