Tehnoloogia
Trafarett-trüki puudusteks on aga trükiseadmete väiksem tootlikus võrreldes ofsettrükiga ja ka väiksem eraldusvõime. Selle tõttu toimub ennekõike teksti ja joongraafika trükkimine väikeste või keskmiste tiraažide puhul. Rasterkujutisi harilikult ei trükita. Selleks peab võrgu silmad olema küllaldaselt peenikesed.
Tänapäeval kasutatakse trafarett-trüki põhimõtteid nn. fototrüki ja risograafia kasutamisel. Siiditrüki kasutatakse väga palju väikesetiraažiliste kinkeesemete markeerimiseks.
Juuresoleval pildil on kujutatud siiditrüki peamised osised; Vasakul on värv, raakel, trükivorm, fotoemulsioon, trükiraam ja trükitud kujutis. Elastse raakliga surutakse värv läbi siidivormi materjalile.
Siiditrükiks kasutatakse väga palju erinevaid siiditrükimasinaid. Selleks, et nende mitmekesisuses orienteeruda, tuleb neid klassifitseerida. Masinate klassifitseerimise aluseks on võetud
Trükitava pinna konfiguratsioon
Trükiplaadi ehitus
Automatiseerimise aste
Trükisektsioonide arv
Trükipinna järgi eristatakse trükimasinaid:
Masinad trükiks lamedatel materjalidel
Masinad trükiks mahulistel esemetel
Juuresoleva masina joonisel näeme, et käega tehtavad liigutused on asendatud suruõhu jõul toimiva silindrite süsteemiga. Sellega tagatakse ühesugune jõud kogu töö jooksul ja seega ka ühesugune kvaliteet. Loomulikult kaasneb sellega ka jõudluse kasv.
Siin on tegemist lametrükiga.
Selle masina puhul on trükitav pind samuti silindriline, mille tõttu tekib võimalus, et trükivorm trükkimise vaheajal ei pea tõusma. See võimaldab organiseerida trükitava eseme transporti. Selline trükisektsiooni ehitus on kasutusel automaatsetes trükimasinates, kuna võimaldab tunduvalt suurendada trükikiirust ja langeb ära käsitsi trükitava eseme või trükipoogna vahetamine.
Hea kvaliteedi saavutamiseks peab vahe trükivormi ja trükitava eseme vahel olema minimaalne. Samuti peab olema ühesugune surve raaklile.