Arvuti-arvuti võrk(Ad hoc)

Ad hoc võrk ehk arvuti-arvuti vaheline võrk on automaatselt seadistuv traadita kohalik võrk, mis luuakse WiFi võimeliste arvutite vahel väliste võrguseadmete abita.

Üks arvuti loob ad hoc serveri ja teised saavad sinna ühenduda samamoodi nagu WiFi ruuteri külge. Võimalik on luua krüpteeringuta lahtine võrk (open) või krüpteeritud võrk, kasutades WEP või WPA2-Personal algoritme.

Vanematel kaartidel on tihti ühilduvusprobleeme, mis tulenevad peamiselt tarkvarast ja ka riistvarast. Selle tõttu on tegelikkuses raske luua suuri ad hoc võrke.

Ad hoc võrk on ajutine ühendus konkreetsete otstarvete jaoks kasutatavate arvutite ja seadmete vahel, näiteks koosoleku ajal dokumentide jagamiseks või mitme mängijaga arvutimängude mängimiseks. Arvutitevahelises võrgus saab ajutiselt Interneti-ühendust teiste inimestega ühiselt kasutada, nii et neil inimestele ei tule oma Interneti-ühendusi häälestada. Ad hoc võrgud saavad olla ainult juhtmeta, seega peab teie arvutil ad hoc võrgu üles seadmiseks või sellega ühinemiseks olema juhtmeta võrguadapter. 

 


 

 

Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike 3.0 License