Trükitsehhi varustatuse põhimõtted
Ükski trükimasin üksi ei moodusta trükikoda. Selleks, et trükimasin töötaks
tõrgeteta on vajalik terve rida seadmeid selleks, et tagada tööde sissevõtmine
masinasse. Terve rida järeltöötluse alla kuuluvaid operatsioone toimub samuti
trükimasina juures või trükitsehhis.
Vajaduse korral saadakse trükivormi kohta informatsioon plaadiskännerite abil. Trükkimiseks on vajalik teha ka kogu poognat hõlmav proovitrükk
Kus üks või teine tööoperatsioon toimub, see oleneb ennekõike antud trükikoja töö ülesehitusest. Nii on paljudes pisikestes trükikodades isegi plaatide valmistamine trükkijate pärusmaa. Suuremates trükikodades toimub see aga trükiettevalmistuses. Nüüd, kui on kasutusel CTP masinad plaatide valmistamiseks, on see samuti ettevalmistuse alla kuuluv. Trükkimiseks vajalik proovitrükiseade kord tihti trükitsehhi, kuid ka ettevalmistuse käes.
Keerukam on olukord järeltöötluses. Juhul, kui trükimasin pole varustatud järeltöötlusseadetega, siis on nii lakkimine, kui ka teised tööoperatsioonid trükitsehhi valduses. Nende operatsioonide teostamiseks on spetsiaalsed eraldi seisvad masinad
Suuremates trükikodades, kus on eraldi köitmise-brošeerimise osakond, on aga ka trükitsehhi alluvuses poognate voltimine ja nende pressimine enne üleandmist köitmiseks.
Kui aga on tegemist trükitsehhist väljuva valmis toodanguga, siis on nad vajalik eelnevalt kokku pressida ja pakendada ja varustada ka vajaliku informatsiooniga. Sellisteks trükisteks võivad olla ajalehed, ajakirjad ja ka muud trükised, mis ei vaja hilisemat töötlust.