Tootmise tänapäevane organiseerimine

Töö selle masinaga on teataval määral sarnane trükise ettevalmistamisele printeris väljastamisel. Ülesanne trükkimiseks võib edastada nii lokaalsese süsteemi alusel, kui ka internetti kasutades.

Masina interfreis on universaalne ja on ühindatav kõigi kirjastussüsteemidega. RIP võtab vastu võtab vastu erinevaid formaate ja sealhulgas ka Post Script ja PDF. Rastreerimine toimub RIP-s mis on ehitatud Harlequin Script Works baasil. Lõplik kujutis on nähtav masina monitoril. Proovitrükiks kasutatakse jugaprinterit Epson Stylus Pro 5000.

TRÜKIVORMIDE SÄRITAMISE LASERSÜSTEEM. Trükimasinas kasutatakse kuivofsettrükki. Selleks kasutatakse polüefirtrükivorme Pear-dry. Laser süsteemi töötas välja firma Presstek. See koosneb kahest peast. Igaüks neist omab kuut lasermoodulit FirePower. Sealjuures iga moodul kiirgab 4 laserkiirt Seega toimub säritamine üheaegselt 24 kiirega

Operaatoril on võimalik valida eraldusvõimet 1270 või 254o dpi. Esimesel juhul laseri kiire läbimõõt on 28 mikronit ja väljastamisaeg on 2min 20 sek. Teisel juhul on läbimõõt 21 mikronit ja väljastamiskiirusega 4 min ja 30 sek. Viimasel juhul on rastri liniatuur 200 lpi. Eksponeerimise ajal suure kiirusega (18 000 pööret tunnis) keerlevad vaid vormisilindrid. See võimaldab absoluutselt täpselt asetada trükielemente. Vähemtähtis pole asjaolu, et värvide kohastamise tagab juba trükivormide säritamine.

TRÜKIVORMIDE AUTOMAATNE VAHETAMINE. Trükivormid Pearl dry on rullis (28 vormi). Nende vahetamine toimub automaatselt. Ühe vormi vastupidavus on kuni 20 00 tõmmist.

TRÜKIVORMIDE AUTOMAATNE PUHASTAMINE. Eksponeerimise tulemusena trükkivatel elementidel trükivormi pind laguneb. Lagunemise jäägid eemaldatakse kolme spetsiaalse seade abil. Esimese seade abil toimub märg eemaldamine. Teise seade abil toimub kuiv eemaldamine. Puhastamise lõpetab vaakumseade. Trükivormi ettevalmistus trükiks toimub 2 min ja 15 sek jooksul.

MASINA EHITUS. Masin omab planetaarset ehitust. Masinal on kaks trükivormi silindrit kahekordse diameetriga ja suur trükisilindrit, mis üheaegselt hoiab kolm paberipoognat. Ühe tsükli jooksul trükisilinder teostab kaks pööret, mille tulemusena igale lehele kantakse 4 värvi. Tänu trükisilindri ja väljamissilindri suurusele toimub paberi minimaalne kaardumine. See omakorda vähendab paberi kaardumise võimalust.

Trükimasina ehitus tagab trüki kvaliteedi mitmete aastate jooksul. Masinas toimuv paberi liikumise süsteem on analoogne Ryobi teiste masinate omadega. Masinas võib trükkida paberil paksusega 00,6 - o,3 mm.

MASINA VÄRVIAPARAAT. Masina värviaparaat omab 15 tela, sealjuures 4 kattetela. Värvi on võimalik reguleerida 11 sektoris. Värvi kontrolli teostatakse juhtpuldilt. Kuivofsettrükis selleks, et tagada trüki kvaliteedi ühtlus on vajalik säilitada värvisüsteemis ühtlane temperatuur kogu trükkimise ajal. Selle tõttu on värvisüsteemis termostaat. Temperatuuri ühtsus tagatakse vee abil, mis ringleb telades. Vesi võib olla nii soe, kui ka külm olenevalt sellest, milline on selle vajadus. Tagatakse temperatuuri täpsus 0,1 kraadi olenemata ruumi temperatuurist, tiraazist või trükimasina tööajast.

MASINA JUHTIMINE. Masin omab tsentraliseeritud juhtpulti. LCD kuvariga mille diagonaal on 14 tolli.. Sellel juhtpaneelil määratakse kindlaks trükise tiraaž, värvi etteandmine, toimub masina sisselülitamine ja peatamine. Samuti toimub masina seisukorra kontroll. Värvi hulga arvutamine toimub üheaegselt trükivormi eksponeerimisega. Trükkimine toimub automaatselt peale vastava START nupule vajutamist. Spetsiaalne programm Ryobi Program Inking juhib värvisüsteemi tööd. Tema ülesanne on tagada värvi õige doseerimine trükkimisel. Süsteem tagab ka õigeaegsed muutused üleminekul uuele tiraažile. Masinas on ka spektrofotomeetriline kontroll PDS-E. See võimaldab automatiseerida värvitooni kontrolli.

Niisutuseta ofsetmasin Genius 52 läbilõige

 


Heidelbergi poolt toodetud trükimasin, milles trükivormide valmistamine toimus otse trükimasinas seal olevate laserite abil. Keskne ühtne trükisilinder võimaldas saada trükiste täpse asetuse ilma kohastusprotsessita.