Esileht
Tutvustus
Värvitaju
Värvikorrastus
Värvikujundus
Värvitrükk
 
 
 
 
 
 
^
 

Värvitrükk

>>>

 

 

 

FOCOLTONE värvivastavussüsteem

1984. aastal inglise trükkali Gordon Phillips'i poolt patendeeritud ja seejärel kasutusele võetud FOCOLTONE pakub ühte võimalikku CMYK-värvide viitamise ja iseloomustamise süsteemi disaineritele ja trükikodadele.

Nimi on tuletatud „FOur COLor TONE“ ja see kujutab endast patenteeritud CMYK-värvide ehk protsessvärvide süsteemi. Focoltone Color Library on inkorporeeritud kõigisse graafilise disaini tarkvaradesse, nagu Adobe Photoshop ja Adobe Illustrator, Macromedia Freehand ja Quark XPress.

2004. aastal toimus Focoltone 2,0 ülemaailmne käivitamine, mis leidis aset Düsseldorfis. FOCOLTONE värvivastavussüsteem võimaldab saavutada korrektse värvivastavuse värvikaardil esitatud näidise värvi ja trükiprotsessis saavutatud värvi vahel (Color OK!).

Omanikfirma, kelleks täna on KiKUZE, pakub mitmeid lisatooteid: kalibreerimissüsteemi (Intelligent Color Calibration System: ICCS) ja -kaarti (Caliration Chart), värvisüsteemi kirjeldust koos värvikaardiga (Color System), näidistekogu värvilehvikuna (Color Swatch Book), näidistekogu värvikaartidena (Color Chart), värviindeksite kogu (Color Specifier Chip Book), 2-osalist kollektsiooni 20 000 värvinäidisega (Plus) ning lastele mõeldud tekstuuride ja fotodega CD-d (Starter Kit).

Loe edasi: Trumatch

 

 

 

 

 

 

Välislingid

Firma koduleht: FOCOLTONE 

FOCOLTONE värvinäidised koos koodide ning vastavate RGB- ja HEX-väärtustega on esitatud kodulehel ColorExplorer: vali värvinäidiste kogu.