Trükiplaat

Fleksotrükis kasutatakse fotopolümeerplaate mis ehituslikult on 2-3 kihilised. Peamine on valgustundlik fotopolümeermass mis on asetatud polüesterkilele. Selle kile eesmärk on kaitsta fotopolümeri venimise eest .

Fotopolümeer valgustatakse UV valgusega mille tulemusena valgust saanud mass polümeriseerub ja valgustamata massi võib maha pesta.

Täpsemalt vaata plaadi valmistamist järgmiselt lehelt.

Plaadimaterjale on palju erinevaid. nendel plaatidel on ka erinevad kõvadused . Duromeetriga mõõtes on fleksoplaatide elastsus 25-55 Sohri. Plaadi tugevust valitakse vastavalt sellele, millisele materjalile trükitakse. Samuti milliseid pilte trükitakse. Robustsematele materjaidele nagu näiteks kofreeritud papp on vaja pehmemat trükiplaati . Samuti suurte täispindade trükkimiseks on pehmem plaat parem. Kui soovite trükkida HGW materjalile ja väga kõrge resolutsiooniga pilti , siis on soovituslik võtta kõvem trükiplaat.

Trükiplaatidest on fleksotrükis kasutusel ka mitmeid erinevaid plaadipaksusi alates 1,14 mm - 6,2 mm. Õhemad plaadid on  trükkimiseks siledatemale materjalidele nagu kiled ja paberid. Mida õhem plaat seda täpsem ja puhtam kujutis tuleb kuna rastri punkt seisab hästi püsti. Samas on ka punktikasv väiksem .Tuleb aga toonitada,et õhukeste plaatidega saab trükkida ainult väga siledale materjalile. Kui on vaja juba natuke rohkem plaadi elastsusega mängida, siis tuleb kasutada juba järgmist 1,7 mm paksust plaati.

Kartongi ja kastitööstuses pakenditele trükkimiseks kasutatakse trükiplaate alates paksusest 3,6 mm.

Tavaliste  (filmiga kontaktmeetodil valmistatavate ) trükiplaatide seas on  ka n.n digiplaadid. Nendel on fotopolümeri peal veel üks must emulsiooni kiht kuhu siis laseriga lõigatakse kujutis sisse.  Hilisem valmistamise protsess on samasugune kui tavalisel trükiplaadil.

Fotopolümerplaatide kohta on mõislik juurde lugeda tootjate kodulehtedelt. Üks laialdasemalt levinumaid plaaditootjaid, kes turustab oma fotopolümerplaate ka Eestisse on DuPoint. Samuti võib käia ka nyloflexi tootja kodulehel, kus on pidevalt kirjas uuendused ja trendid plaatide kohta.