Tehnoloogia

Tampotrükis on kasutusel peamiselt 2 erinevat värvisüsteemi - avatud värvivann ja konteiner tüüpi. Vaatame siin viimast varianti.

1. Pööratud värvivann raaklitega asub plaadil söövitatud vormi peal. Värv anumast valgub sügavtrüki plaadile ja täidab vormi.

Värvivann liigub kujutise pealt eemale. Vanni servadel olevad raaklid eemaldavad kujutiselt üleliigse värvi. Kuna värv on õhu toimel väga kiirelt kuivav, siis kujutise pealmine kiht muutub kleepuvaks kileks.

Trükipadi liigub kujutise peale ja surutakse vastu trükiplaati.  Padjad on kõik sfäärilise kujuga, et ei jääks õhumulle padja ja värvi vahele.

Kui padi tõstetakse trükiplaadilt, siis enamus värvi tuleb padjal kaasa. Väike osa värvi  jääb trükivormi  sõltuvalt värvi viskoossusest  ja plaadi materjalist.

Samal ajal  kui trükipadi liigub trükitava toote poole, katab värvianum taas trükivormi ja värv valgub kujutisele.  Trükivorm on taas valmis uueks tsükliks.

Trükipadi laskub alla tootele ja kannab kujutise selle pinnale.  Peale kujutise pealekandmist naaseb trükipadi taas oma lähtepositsioonile.

       Trükimasin  on valmis taas trükkima.

Neljavärviline trükimasin. Väga head näidet leiate tampopridi kodulehelt.