Probleemid-lahendused

Nagu juba eelnevalt natuke mainisin, kaasnevad selle tehnoloogia eripäraga ka mõningad ohud. Suure koguse värvi pealekandmisel on alati olemas oht, et värv ei ole läbinisti kuivanud.

Kui tavaliselt trükki kontrollitakse lihtsalt käega trükki pealt katsudes, siis siidi puhul sellest ei piisa. Värvi pealispind võib olla küll juba kuivanud, kuid seest on värv veel toores. Asetades sellele nüüd peale järgmise poogna-toote, võime rikkuda värvi kuivanud kooriku ja toores värv rikub ära teise toote. Kui tavavärvidel toimub alati järelkuivamine, siis UV-värvide puhul järelkuivamist ei toimu. Kui peale ahju on värv seest toores, tuleb see uuesti ahjust läbi lasta. Kui see ka siis ei kuiva, on põhjus kas vananenud UV-lambid või vananenud värv. Lampe saab kontrollida kas fotoseadme abiga või test-kleebiste abil (küsi Tesa esindusest ).

Eelpool mainitud värvi eripäraga on seotud ka järgmine probleem, värv ei jõua materjalini läbi siidi. Esmalt kontrollige, kas siid on korralikult pestud, et värv saaks siidi läbida. Kui siid on korras, siis võib põhjus olla, et värv on liiga viskoosne ja siid liiga peenekoeline ja raakel ei suuda lihtsalt värvi läbi võrgu suruda. Vähendage värvi viskoossust tasemeni, kus siid hakkab tööle.

Järgmine probleem võib olla materjal, millele soovitakse trükkida. Kui värv ei nakku korralikult materjaliga, siis tuleb kas vahetada värvi või siis katta pind praimeriga, millele siis hiljem õnnestuks trükkida.

Siidi puhul on suur vaenlane tolm ja sodi. Raakel võib kraapida selle puruga siidi katki. Eriti suur oht on siis, kui kasutatakse väga vanu värve. Kui juba värvil on koorik peal ja puhast värvi kätte ei saa, siis visake see värv minema ja odavam on osta uus värv.

Kui värvil ja siidil mingeid probleeme ei paista, aga siiski on triibud trükisel, võib põhjus olla ka raaklis. Ajaga on lihtsalt raakli serva tekkinud soonekesed, mis jaotavad värvi ebaühtlaselt. Vaadake, kas õnnestub raaklist välja lihvida need sooned või peab muretsema uue raakli.

Lisan siia probleemide-lahenduste  loetellu  ka UV lambi korrasoleku kontrolli.