Lisaseadmete süsteemid

Trükimasinate abisektsioonide ja automatiseeritud lisaseadmete teenindamiseks on vajalik suur abiseadmete komplekt. Sellisest komplektist ülevaate saamiseks vaatame Star süsteemi, mis on loodud Speedmaster XL 75 vajaduseks. Ilmselt võib neid lisasektsioone olla vähem ja ka rohkem. Alltoodud pilt aga peab looma ettekujutuse sellest, millega peab kokku puutuma trükkija. Ta peab teadma kõigi nende lisasektsioonide kasutamise eeskirju, kui ka oskama neid tarvitada oma igapäevases töös.

See, et hetkel mitte kõiki nendest võimalustest ei tarvitata trükikodades ei tähenda seda, et lähemas tulevikus me ei või neid näha ka töötamas.

Kuigi antud juhul on nad sobitatud antud trükimasina võimalustega ei tähenda, et neid on valmistanud Heidelberg. Maailmas on enamike nende tööoperatsioonidele spetsialiseerunud firmad, kelledelt siis masina ehitajad tellivad neile vajaliku võimsusega ja töönäitajatega seadmeid. Nõuded nendele abiseadmetele muidugi töötavad välja trükimasina projekteerijad ja masinate teostajad. Maailmas üha enam levib selline integreerumine. Kuid põhiline vastutaja töö kvaliteedi eest on masinate valmistajatel.

Trükimasina Speedmaster XL 75 lisasektsioonide valik

Antud joonisel on toodud järgmised seaded:


o Air Star

o CutStar

o StaticStar

o FoilStar

o CombiStar

o HydroStar

o InkStar

o CoatingStar

o WashStar

o DryStar

o DrayStar UV

o PowderStar


Lisasektsioonid ei tohi asuda trükimasinatest kaugel, kuna nad peavad olema ühendatud trükimasinaga nii toruühendustega, kui ka teistel viisidel. Loetakse, et kapid ei tohi olla kaugemal kui 25 meetrit masinast ja neid peab olema kerge teenindada.

Ülalnimetatud sektsioonide hulka pole märgitud elektrikappi, mis sarnase suure energiavajadusega masina kohta on samuti austustäratavate mõõdetega.

Allpool peatume analoogsetel sektsioonidel pikemalt. Kuna selliseid lisasektsioone valmistavad iga trükimasinate tootja eraldi, siis nende ehitus ja kasutusviis võib olla erinev.