ITL

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ametlik lühend ITL) on vabatahtlik organisatsioon, mille peaeesmärgiks on ühendada Eesti infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonifirmasid, arendada nende koostööd Eesti suundumisel infoühiskonda, esindada ja kaitsta liikmesfirmade huvisid ning väljendada nende ühiseid seisukohti.

Põhilised tegevussuunad on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonna populariseerimine, erialase hariduse edendamine ja seadusandluse parandamine.

Ajalugu 

Infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonifirmade läbirääkimiste alguseks valdkonnasisese uue koostöövormi leidmiseks märgitakse aastat 1998.

Läbi põhjalike kahepoolsete dialoogide jõuti 23. märtsil 2000 asutava üldkoosolekuni, kus Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooniettevõtjate Liiduks ühinesid Eesti Arvutifirmade Assotsiatsioon (AFA, asutatud aastal 1992) ja Telekommunikatsiooniettevõtete Liit (TEL, asutamisaasta 2000).

Asutamisprotsessis osales 40 firmat.

Vastav kandeotsus Tallinna Linnakohtu registriosakonnas kannab kuupäeva 31. mai 2000, uue organisatsiooni ametlikuks lühendiks saab ITL.

Üldkoosolek kinnitas uue Põhikirja, võttis vastu oma Eetikakoodeksi ja valis Juhatuse ning Aukohtu.

ITL jätkas infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni valdkondi hõlmavate projektide korraldamist, millest tuntumad on teabemess KONTAKT, foorum VISIOONIST LAHENDUSTENI ja suvesündmus OK-fest.

2005. aasta kevadel otsustati muuta Liidu nime Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liiduks, et liidu liikmeteks saaksid lisaks ettevõtetele astuda ka teised organisatsioonid ning haridusasutused.

10. august 2011 seisuga on ITL-i liikmeskond 67 liikmeline.


 

Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike 3.0 License