Stantsimissektsioonid koos surutrükiga

     Stantsimine koos joonimise ja perforeerimisega ning surutrükiga võimaldab tunduvalt vähendada kartongpakendi, etikettide, reklaamkleebiste, postkaartide, markide ja muu sarnase toodangu valmistamise aega. Harilikult teostatakse seda viimases sektsioonis. Tänapäeval on see lahendatud kolmel viisil.

    * Kasutades selleks lisaseadmeid, mis on viimases trükisektsioonis
    * Spetsiaalses stantsimissektsioonis
    * Spetsiaalses stantsimismasinas

Esimesel juhul stantsimisvorm koosneb metallist või polümeerist plaadist, mis kleebitakse trükisilindrile ja mis kaitseb teda vigastuste eest. Peale seda on ka stants.. Trükisektsioonides pannakse stantsvorm ofsetkummi asemele. Lakisektsioonides asetatakse vorm lakivormi asemele.

Neljavärviline trükimasin, millel on lakkimis ja stantsimissektsioon

 

 

Установка штанцевальной формы в машине Speedmaster SM 52Stantsimisvorm kinnitatakse kas vormihoidjasse või spetsiaalsele magnetalustele. Kinnitamine toimub siis kahekülgse kleeplindi abil. Stantsimise täpsus saavutatakse tänu kalibreerimislehtede lisamisele.

Stantsimiseks vajalike seadmete ja vormide kohalepanek ei tohi kesta kauem, kui 20 minutit. Trükimasinas on võimalik stantsida kartongi kuni paksuseni 350 g/sm².

Stantsimine trükimasinates omab aga puudusi. Vast kõige raskem on probleem, et trükimasinas pole võimalik eemaldada stantsimisel ülejäänud poogna osa. See puudus on aga parandatav kui kasutada firma Heidelberg spetsiaalset stantsimissektsiooni. See on valmistatud Speedmaster 52 jaoks.

Seadmes on eraldi osa selleks, et oleks võimalik eemaldada stantsitud osast ta ääred.

 

 

Stantsimisvormi asetamine masinasse Speedmaster 52