Staaplellaud ja automaatsed tõsteseadmed

Staapellaud on ette nähtud paberi ladustamiseks paberi etteandmisseadmetes. Tema ehitus võimaldab laua kiiret liikumist laua täitmisel paberiga. Samuti võimaldab süsteem laua täitmist trükkimise ajal täiendavale alusele. Samuti automaatselt hoitakse paberi taset, millega tagatakse pealepanemisaparaadi häireteta töö. Paberipaki täpne asetus ja täitmine tagab poognate etteandmise pidevuse.
Laud koosneb esitõkistest 1, mis laskuvad alla poogna läbilaskmiseks, külgpuhuritest poognate eraldamiseks 2, seisvatest külgtõkistest 3, mis hoiavad pakis paberi oma kohal. Sama funktsioon on tagumistel seisvatel piirajatel 4. paki peale aga liigub käpp, millel on samuti puhumise funktsioonid., millel on ka paki tõstmist juhtiv funktsioon. Ühe paberipoogna eristamiseks ja liigutamiseks on tagumised imurid 7 ja transportimurid 8 .

 

Staapellaua ehitus ja osad

1. Liikuvad esitõkised 5. Tagumised puhurid
2. Külgpuhurid 6. Käpp
3. Külgtõkised 7. Tõsteimurid
4. Tagatõkised 8. Transportimurid

Staaplipaki kohalepanekuks viiakse alus koos paberipakiga masinasse. Peale selle tõstetakse paberipakk tööasendisse. Sealjuures tuleb tagada, et paberipakk asetuks masina suhtes täpselt keskele, kuna kogu masina reguleerimine on teostatud harilikult arvestades, et poogen läbib masina täpselt keskelt.

 

Staapellaua asendi reguleerimine pealepanemisaparaadis

1. Tross 4. Kinnitussõlm
2. Traavers 5. Staapellaud
3. Kandev pulk

Tänapäeval on suurte masinate puhul ette nähtud, et poognad on võimalik alusele asetada väljaspool trükimasinat. See võimaldab vastavate seadmete olemasolul teostada paberipaki vahetust ilma trükkimist praktiliselt peatamata. Seda süsteemi nimetatakse „Non- stop“ süsteemiks Selle süsteemi kasutamine võimaldav suurendada keskmiste tiraažide juures masina tootlikust kuni 15%. Samuti paraneb ka tõmmiste kvaliteet, kuna iga masina peatus rikub teatavaks ajaks vee ja värvi tasakaalu masinas.