Valtside hooldamine

Valtside iga saab pikendada nende õige käsitlemise ja hooldamisega. Peamine roll selles on pesuvahendi valikul. Agresiivsed pesuvahendid eemaldavad kummist pehmendusained, mille tõttu hakkab valtsi ümbermüüt kokku tõmbuma ja pind kõvenema. Teised võimalikud tagajärjed sobimatu puhatusvahendi kasutamisest on paisunud valtsid, korrodeerunud torud,lekkivad tihendid. Sobivad puhastusvahendid on sertifitseeritud FOGRa poolt ja kantud vastavasse nimekirja. www.fogra.com.

 


 

Erinevad rakendused (UV värvid, hübriid jms) nõuavad erinevaid valtse ja erinevaid puhastusaineid.

 

  • Valtside šampoon baseerub seebil ja selletõttu ei kahjusta valtside pinda.
  • Klaasistumise eemaldamisvahend põhineb erinevatel kemikaalidel. Kui seda kasutada liiga tihti, siis eemaldab ta kummist pehmendusained ja kummipind läheb kõvemaks

 

Kummivaltsid on igapäevaselt kontaktis trükikeemiaga. Sellest jääb osakesi valtsi pinnale ja mõjutab kummi kvaliteeti. Valtside puhastamiseks värvist on tarvis pesuvahendeid, mis sisaldavad veeosakesi.  Need veeosakesed jäävad valtsi pooridesse ja võivad põhjustada ebaühtlast värvi edasiandmist. Selletõttu peab valtse vähemalt korra nädalas pesema valtsišampooniga.

Niisutusvesi sisaldab happeid, mis tõmbavad värvist pigmendid välja ja mõjutavad sellega valtside poore(koos värvitolmuga, pulbriga, veega jne.) Selle tulemuseks on klaasistunud valtsipind. Niimoodi töötades ei ole võimalik saavutada head vee/värvi tasakaalu ja sama resultaadi saamiseks läheb vaja suuremat värvikogust valtsidel. Selle tulemusena võtab kuivamine kauem aega. Rullist trükkivate masinate puhul võib selle tulemusena paberilint katkeda.

Valtse peab hooldama ennetavalt ja regulaarselt, et hoida poorid puhtad. 

Soovitatakse pesta valtse korra nädalas valtsišampooniga, et hoida pinda sametisena. Klaasistumise eemaldajat tuleks kasutada ainult klaasistunud valtside korral.

 

Licensed under the Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike 3.0 License