Voltimisseadmete lisaseadmed ja nende kasutamine

Enamusele voltimismasinatele saab paigaldada perforeerimis-, soonimis-, augustus- ja lõikamiskettad.

 

Perforeerimiskettaid kasutatakse ka voltipoognate voltimiseelseks perforatsiooniks – et poognad sobivast kohast paremini murduksid ja kortse ei tekiks. Samuti võib neid kasutada rebitavate tooteosade tootmiseks.

 

Soonimine on samuti oluline osa voltimisprotsessi ettevalmistusest. Kõik materjalid üle 150 g/m 2 (vahel ka üle 130 g/m2) soovitatakse enne voltimist soonida. See tagab voldi kõrge kvaliteedi ja värvi parema püsivuse voldil.

 

Lõikamist kasutatakse poogna osadeks lõikamiseks voltimismasinas.

Suurematele voltimismasinatele on võimalik paigaldada erinevaid lisaseadmeid (lisatud kõige sagedamini esinevad):

Termoniidiga õmblemine – kasutatakse poognate kokkuõmblemiseks seljalt eesmärgiga köide hiljem kaanestada. Sellisel juhul aitab õmmeldud selg tootel tugevam püsida.

 

Karestamine – karestatakse köite- või poognaselga. Karestamise eesmär on samuti liimköites köite tugevdamine. Karestamisega lõhutakse paberi struktuuri võimaldades liimil paremini imenduda.

 

Valtsliimimine – liimimine toimub antud juhul samuti rullikute abil ning on mõeldud köitmaks kuni 16 leheküljelisi õhukesi broshüüre. Tavaliselt katmata materjalist suhteliselt odavaid trükiseid.

 

Pressimissüsteemid – poognate pressimiseks paigaldatakse masinasse paar raskest metallist valtse, mis tekitavad pressimiseks vajaliku surve. Poognad pressitakse enne nende masinast väljumist.

Licensed under the Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike 3.0 License