Testimisvahendid

Kompilaator kontrollib enamasti kas kirjutatud programmi kood vastab keele spetsifikatsioonile. Selleks kasutatakse enamasti staatilise analüüsi vahendeid ja selline testimine toimub programmi reaalselt käivitamata. Kuna tarkvara veatus ja turvalisus on muutunud järjest olulisemaks, siis on tootjad oluliselt parandanud arendusvahendite testimisvahendeid (silurid, staatilise analüüsi vahendid) on muutunud põhjalikeks. Tänaste arendusvahendite testimisvahendid võimaldavad analüüsida programmi koodi väga põhjalikult (avastada muuhulgas ka võimalike turvaauke jne), kuid ometi ei taga nende vahendite kasutamine koodi veatust.

Koodi veatuse tagamiseks tuleb kindlasti kasutada ka erinevaid dünaamilise analüüsi vahendeid. Kuna dünaamiline testimine eeldab programmi erinevate sisendandmete sisestamist, siis kasutatakse sellise testimise jaoks tihti testroboteid. Testrobotid on programmid, mis sisestavad programmi erinevaid sisendandmeid ja kontrollivad hiljem programmi väljundi vastavust oodatule.

Testimaks programmi veatust erinevates olukordades kirjutatakse tihti testroboteid, mis koormavad programmi suure hulga sisendandmetega. Sellise testimise eesmärk on kontrollida programmi käitumist suure koormuse korral ja sellist testimist nimetatakse koormustestiks (stress test).