Turvakaamerad

Turvakaamera on seade, mis muudab ülesvõetud kujutise edastamiseks sobivaks elektriliseks signaaliks.

Turvakaamerad on mustvalged- või värvikaamerad. Must-valged värvikaamerad on reeglina odavamad ja töötavad paremini hämarates ruumides või õhtusel ja öisel ajal välitingimustes. Värvikaamerad on jällegi paremad kasutada hästivalgustatud tingimustes.

Kaamera ise koosneb reeglina kahest osast: elektroonilisest osast ja objektiivist. Objektiivi kinnitused on tavapäraselt universaalsed ja võimaldavad kasutada teiste tootjate erinevate omadustega objektiive.

Kaamerad võivad olla nii statsionaarsed kui ka pööratavad. Statsionaarsed kaamerad saadavad salvestisse ainult ühte kindlat pilti mingist konkreetsest objektist. Pöördkaameraid saab seevastu keerata nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt. Juhtpuldi abil suumides saab esmeid lähemale ja kaugemale tuua.

Kaameraid liigitatakse:

 

1. Box-tüüpi kaameratele saab lisada erineva vaatenurgaga objektiive (päev/öö).

 

2. Pöördkaamerad on mõeldud nii sise- kui välitingimustele ja on kuni 40x suumiga.

 

3. Kuppelkaamerad on tavalise fiks- või reguleeritava objektiiviga. Võimlaik kasutada tavalisi või vandaalikindlaid (päev/öö).


4. IR-kaamerad ehk nn kompleksed kõik ühes kaamerad on fikseeritud- või reguleeritava objektiiviga. Hämaras hakkavad lambid tööle ja kompenseerivad valgustuse puudujääke(päev/öö).

 

 

5. Piilukaamerad ehk MINI-kaamerad. Võimalikud nii suitsuanduri, liikumisanduri kui ka pulgakujulised.

 

6. Ilma korpuseta kaamerad on üldjuhul tikutoosisuurused, neid on võimalik monteerida erinevatesse kohtadesse ja niiviisi peita.

 

7. Termokaamerad kasutavad vastuvõtjana kaasaegset mikrobolomeetrist detektorit, mis omab temperatuurilist tundlikkust, mis omakorda võimaldab leida inimesi täielikus pimeduses.

 

 

 

*Kuna selline kaamera ei vaja looduslikku ega tehislikku valgusallikat, võib ta töötada täielikus pimeduses, kusjuures kaamera asukohta pole võimalik avastada.

 
Day/night ehk päeva-öö kaamerate tehnoloogia tähendab, et hea valgustuse korral ehk päeval, töötab kaamera värvikaamera reziimil. Kui valgustuse hulk langeb alla teatud taseme, siis lülitub kaamera automaatselt must-valgele reziimile. Selline kaamera tagab nii päeval kui ka öösel väga kõrge pildikvaliteedi.

 
3G toetusega kaameraid. Kaamera sisse paigaldatakse 3G sim-kaart ja kogu vajalik info saadetakse kas serverisse või mobiiltelefonile. Kaamera ise peab olema paigaldatud 3G-võrgu levialasse.

 

Videovalveseadmed jagatakse kahte rühma:

1. Analoogseadmeid kasutatakse väiksemate objektide valveks ja kaitseks.

2. Võrgupõhised ehk IP seadmeid kasutatakse suuremate ja keerulisemate objektide valveks. Samuti on lihtne integreerida tule-, valve- ja läbipääsu süsteemidega.

 

NB! Tänasel päeval vahetavad IP süsteemid järk järgult välja analoogsüsteeme ,kuna nende kvaliteet ja kasutusvõimalused muutuvad järjest paremaks ja hinnavahe analoogsüsteemidega on muutunud pea olematuks.

 

IP kaamerate eelised:

1. IP kaamera on võimeline edastama võrgus samaaegselt üks või kaks videovoogu formaatides M-JPEG ja/või MPEG-4 eraldusvõimega.

2. videopildi analüütika võimaldab kaameraid eelprogrammeerida ja seeläbi vähendada valehäirete arvu pildis.

3. Kahesuunaline audio.

4. Pildi resolutsioon on parem kui analoog kaameratel. IP kaamera resolutsioon on vähemalt 640x480 pikslit ning võib ulatuda multimegapiksliste eraldusvõimeteni ja HDTV pildi kvaliteedini 30 kaadrit sekundis.

5. Krüptimise ja audentimise võimalus. Turvaline andmeedastus ning krüptimiseks ja audentimiseks kasutatakse erinevaid meetodeid (WPA, WPA2, WEP, TKIP, AES).

6. Kaughalduse juurdepääs. Live-videot saab vaadata igast internetiühendusega arvutist.

7. IP kaamerad on võimelised toimima ka traadita võrgus PoE - power over ethernet. Kaasaegsed IP kaamerad on võimelised toimima ilma täiendava toiteta. Nad töötavad PoE-protokollis ja saavad voolu ethernetkaablilt.

8. Ethernet võrgu abil edastatakse kaamerale vajalik toitepinge.